Çalışma Saatleri - 09:00-18:00

İğneli Epilasyon Eğitimi

İğneli Epilasyon Eğitimi

Sertifikalı iğneli epilasyon eğitimi alıp, profesyonel bir uzman olup, bu gibi bir çok iş kolunda profesyonel olarak çalışabilir ve meslek sahibi olabilirsiniz.

Tanım: Hijyen ve sağlık kurallarına uygun şekilde, epilasyon uygulamasına ilişkin işlemleri, en hızlı biçimde kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir. 

Epilasyon kursunu başarıyla tamamlayanlara “Epilasyon Uygulayıcısı” denir.

Programın Amacı: Bu nitelikli kişileri donanımlı bir biçimde yetiştirmektir.

Eğitim süresi kaç saat sürüyor?

Teori ve Pratik Toplam: 32 saattir, mezun olma ve öğrenme garantilidir.

Eğitim konuları nelerdir?

Kişisel Hazırlık Ve Hijyen / Salon Hazırlığı Ve Hijyeni / Müşteri Karşılama Ve Uğurlama / Cilt analizi / Kıl analizi / İğneli epilasyon uygulamaları / Epilasyon

İş imkanları nelerdir, bu eğitimden sonra nerede çalışabiliriz?

Güzellik salonları ve merkezlerinde, Kuaför Salonlarında, SPA, terapi ve bakım merkezlerinde, Klinikler, Estetik merkezlerinde çalışabilirler.

Eğitimden sonra hangi belgeleri alacağım?

Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlilikler belgelendirilir. Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Mesleğin seviyesine ve yeterliliklerine sahip olan bireyler sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.

Eğitim programından ayrılma veya meslek değiştirme yapabilir miyim?

Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir. Bireyler gelecekte meslek değiştirmek isterse, kazandığı yeterlilikler değerlendirilir. Mesleki eğitimini bitirmek üzere olan birey; zorunlu dersleri tamamlayarak alandaki diğer meslekler arasında geçiş yapabilir.

İğneli Epilasyon Eğitimine Kayıt Olmak İçin

Kursa kaydolmak için alttaki formu doldurabilirsin, seni en kısa sürede arayacağız!