Çalışma Saatleri - 09:00-18:00

İpek Kirpik Egitimi

İpek Kirpik Egitimi

Sertifikalı ipek kirpik eğitimi alıp profesyonel bir uzman olduktan sonra, bu gibi bir çok iş kolunda profesyonel olarak çalışabilir ve meslek sahibi olabilirsiniz.

Tanım: İpek kirpik uygulaması; gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıran bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısıyla yapıştırılır… Uygulama kirpiğin ucuna eklendiğinden kirpik dipleri hava alır. Eğitim programını tamamlayan öğrenci konu hakkında gerekli uygulama yetkinliğine sahip olmaktadır.

Programın Amacı: Bu nitelikli kişileri donanımlı bir biçimde yetiştirmektir.

Eğitim süresi kaç saat sürüyor?

Teori ve Pratik Toplam: 32 saattir, mezun olma ve öğrenme garantilidir.

Eğitim konuları nelerdir?

Kaş Anatomisi / Pigmentoloji / Modelleme / Şablon Çalışması / Kara Kalem Çalışması / Altın Oran Ölçüm / Canlı Model Çalışması

İş imkanları nelerdir, bu eğitimden sonra nerede çalışabiliriz?

Serbest çalışma, Güzellik salonları, Kuaför salonları, Estetik merkezleri, Sinema setleri, Dizi setleri, Tiyatro salonları, Kamu kurum ve kuruluşları içerisindeki güzellik salonları vb. yerlerde çalışabilirler.

Eğitimden sonra hangi belgeleri alacağım?

Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlilikler belgelendirilir. Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Mesleğin seviyesine ve yeterliliklerine sahip olan bireyler sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.

Eğitim programından ayrılma veya meslek değiştirme yapabilir miyim?

Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir. Bireyler gelecekte meslek değiştirmek isterse, kazandığı yeterlilikler değerlendirilir. Mesleki eğitimini bitirmek üzere olan birey; zorunlu dersleri tamamlayarak alandaki diğer meslekler arasında geçiş yapabilir.

İpek Kirpik Eğitimine Kayıt Olmak İçin

Kursa kaydolmak için alttaki formu doldurabilirsin, seni en kısa sürede arayacağız!