Çalışma Saatleri - 09:00-18:00

Profesyonel Makyaj Eğitimi

Profesyonel Makyaj Eğitimi

MEB Onaylı, sertifikalı profesyonel makyaj eğitimi alabilir ve profesyonel bir makyaj uygulayıcısı olup kendi işinizi kurabilir, bu gibi bir çok iş kolunda profesyonel olarak çalışabilir ve meslek sahibi olabilirsiniz.

Tanım: Hijyen ve sağlık kurallarına uygun şekilde, temel makyaj uygulamalarına ilişkin işlemleri, hızlı ve doğru biçimde, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir. 

Profesyonel Makyaj kursunu başarıyla tamamlayanlara “Profesyonel Makyaj Uygulayıcısı” denir.

Programın Amacı: Bu nitelikli kişileri donanımlı bir biçimde yetiştirmektir.

Eğitim süresi kaç saat sürüyor?

Teori ve Pratik Toplam: 120 saattir, mezun olma ve öğrenme garantilidir.

Eğitim konuları nelerdir?

Makyajın Tanıtımı / Makyajın Tarihçesi / Makyajın Dönemsel Gelişimi / Makyaj sanatçısı nasıl olmalı / Hijyen / Ürün Tanıtımı / Makyaj ve Fırçaların Tanıtımı / Makyaj Sanatçısı nasıl durmalı (Temas ) Şekil bozukluğu

İş imkanları nelerdir, bu eğitimden sonra nerede çalışabiliriz?

Film stüdyoları, Tiyatro salonları, Dizi setleri, Serbest Çalışma,, Güzellik salonları ve merkezleri, Kuaför salonları, Kozmetik satış noktaları, Kozmetik imalatçıları, Kamu kurum ve kuruluşları içerisindeki güzellik salonları vb. yerlerde çalışabilirler.

Eğitimden sonra hangi belgeleri alacağım?

Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlilikler belgelendirilir. Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Mesleğin seviyesine ve yeterliliklerine sahip olan bireyler sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.

Eğitim programından ayrılma veya meslek değiştirme yapabilir miyim?

Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir. Bireyler gelecekte meslek değiştirmek isterse, kazandığı yeterlilikler değerlendirilir. Mesleki eğitimini bitirmek üzere olan birey; zorunlu dersleri tamamlayarak alandaki diğer meslekler arasında geçiş yapabilir.

Profesyonel Makyaj Egitimine Kayıt Olmak İçin

Kursa kaydolmak için alttaki formu doldurabilirsin, seni en kısa sürede arayacağız!