Çalışma Saatleri - 09:00-18:00

Protez Tırnak Eğitimi

Protez Tırnak Eğitimi

Sertifikalı protez tırnak eğitimi alıp profesyonel olabilirsiniz, bu gibi bir çok iş kolunda profesyonel olarak çalışabilir ve meslek sahibi olabilirsiniz.

Tanım: Hijyen ve sağlık kurallarına uygun şekilde, protez tırnak tekniklerine ilişkin işlemleri, en hızlı sürede, kendi başına uygulama bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir. 

Protez tırnak kursunu başarıyla tamamlayanlara “Protez Tırnak Uygulayıcısı” denir.

Programın Amacı: Bu nitelikli kişileri donanımlı bir biçimde yetiştirmektir.

Eğitim süresi kaç saat sürüyor?

Teori ve Pratik Toplam: 3 gündür, mezun olma ve öğrenme garantilidir.

Eğitim konuları nelerdir?

Hijyen / Tırnak ve Tırnağın Yapısı / Tırnak Hastalıkları / Tırnak Şekillendirme / Tırnak Güçlendirme / Tırnak Yiyenlerde Protez Tırnak Yapımı / Protez Tırnak Malzeme ve Ekipmanları Protez Tırnak Uygulamaları / Akrilik Sistem / Jel Sistem / Protez Tırnak Özellikleri / Protez Tırnak Uygulamaları / Dipping Sistem / Şablonla Tırnak Uzatma / Tipsle Tırnak Uzatma

İş imkanları nelerdir, bu eğitimden sonra nerede çalışabiliriz?

Güzellik salonları ve merkezlerinde, Tırnak Salonlarında, Kuaför Salonlarında, TV kanallarında, Tiyatro salonlarında, Sinema stüdyolarında, Kozmetik satış noktaları, Kamu kurum ve kuruluşları içerisindeki güzellik salonları vb. yerlerde çalışabilirler.

Eğitimden sonra hangi belgeleri alacağım?

Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlilikler belgelendirilir. Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Mesleğin seviyesine ve yeterliliklerine sahip olan bireyler sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.

Eğitim programından ayrılma veya meslek değiştirme yapabilir miyim?

Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir. Bireyler gelecekte meslek değiştirmek isterse, kazandığı yeterlilikler değerlendirilir. Mesleki eğitimini bitirmek üzere olan birey; zorunlu dersleri tamamlayarak alandaki diğer meslekler arasında geçiş yapabilir.

Protez Tırnak Eğitimine Kayıt Olmak İçin

Kursa kaydolmak için alttaki formu doldurabilirsin, seni en kısa sürede arayacağız!