Çalışma Saatleri - 09:00-18:00

Saç Pigmentasyonu Eğitimi

Saç Pigmentasyonu Eğitimi

MEB Onaylı, sertifikalı saç pigmentasyonu eğitimi alabilir ve profesyoneller arasına katılabilirsiniz, bu gibi bir çok iş kolunda profesyonel olarak çalışabilir ve meslek sahibi olabilirsiniz.

Tanım: Saç pigmentasyonu kafa derisindeki saçsız alanlara tamamlayıcı teknik olarak uygulanmaktadır. Özel cihaz yardımıyla ve özel pigmentler ile uygulama yapılmaktadır. Genellikle saç ekim merkezlerinde tamamlayıcı işlem olarak kullanılmaktadır. Bu eğitim programını tamamlayanlar, saç pigmentasyonu ve uygulamaları konusunda gerekli yetkinliğe ulaşmaktadır.

Programın Amacı: Bu nitelikli kişileri donanımlı bir biçimde yetiştirmektir.

Eğitim süresi kaç saat sürüyor?

Teori ve Pratik Toplam: 16 saattir (kalıcı makyaj uzmanları için geçerlidir) mezun olma ve öğrenme garantilidir.

Eğitim konuları nelerdir?

Kafa anatomisi, Saç anatomisi, Modelleme, Pigmentoloji, Şablon çalışması, Canlı model uygulamaları

İş imkanları nelerdir, bu eğitimden sonra nerede çalışabiliriz?

Saç ekim merkezleri, Serbest çalışma, Güzellik salonları, Estetik merkezleri, Kamu kurum ve kuruluşları içerisindeki güzellik salonları vb. yerlerde çalışabilirler.

Eğitimden sonra hangi belgeleri alacağım?

Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlilikler belgelendirilir. Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Mesleğin seviyesine ve yeterliliklerine sahip olan bireyler sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler. Bu eğitim programını tamamlayan katılımcıya MEB onaylı Kalıcı Makyaj sertifikası sunulmaktadır.

Eğitim programından ayrılma veya meslek değiştirme yapabilir miyim?

Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir. Bireyler gelecekte meslek değiştirmek isterse, kazandığı yeterlilikler değerlendirilir. Mesleki eğitimini bitirmek üzere olan birey; zorunlu dersleri tamamlayarak alandaki diğer meslekler arasında geçiş yapabilir.

Saç Pigmentasyonu Eğitimine Kayıt Olmak İçin

Kursa kaydolmak için alttaki formu doldurabilirsiniz…